Zámek BETLIAR  je dominantním objektem obce Betliar, která se nachází 10 km severně od okresního města Rožňava. Historie zámku se pojí s dvěma významnými Zemianska - šlechtickými rody - Bebekovců a Andrássyovců. V 15. století vybudovali Bebekovců jádro zámečku. Později, začátkem 18. století, se stal jedním z četných šlechtických sídel Andrássyovců a zůstal jím až do roku 1945.

Zámek BETLIAR je dominantním objektem obce Betliar, která se nachází 10 km severně od okresního města Rožňava. Historie zámku se pojí s dvěma významnými Zemianska - šlechtickými rody - Bebekovců a Andrássyovců. V 15. století vybudovali Bebekovců jádro zámečku. Později, začátkem 18. století, se stal jedním z četných šlechtických sídel Andrássyovců a zůstal jím až do roku 1945.

Harmanecká jaskyňa je kvapľová jaskyňa v Kremnických vrchoch a Starohorských vrchoch pri Harmanci....   Jaskyňa Domica Rožňava Domica je najznámejšou a najdlhšou jaskyňou Národného parku Slovenský kras.

Harmanecká jaskyňa je kvapľová jaskyňa v Kremnických vrchoch a Starohorských vrchoch pri Harmanci.... Jaskyňa Domica Rožňava Domica je najznámejšou a najdlhšou jaskyňou Národného parku Slovenský kras.

Štútovo - prírodné jazero

Štútovo - prírodné jazero

Pinterest
Search