Slovakia

8 Piny3 Fanúšikovia
Fairy Tales, Czechoslovakia (1968).  Illustration by Ludovit Fulla.

Fairy Tales, Czechoslovakia (1968). Illustration by Ludovit Fulla.

Rožňava

Rožňava

Zámek BETLIAR  je dominantním objektem obce Betliar, která se nachází 10 km severně od okresního města Rožňava. Historie zámku se pojí s dvěma významnými Zemianska - šlechtickými rody - Bebekovců a Andrássyovců. V 15. století vybudovali Bebekovců jádro zámečku. Později, začátkem 18. století, se stal jedním z četných šlechtických sídel Andrássyovců a zůstal jím až do roku 1945.

Zámek BETLIAR je dominantním objektem obce Betliar, která se nachází 10 km severně od okresního města Rožňava. Historie zámku se pojí s dvěma významnými Zemianska - šlechtickými rody - Bebekovců a Andrássyovců. V 15. století vybudovali Bebekovců jádro zámečku. Později, začátkem 18. století, se stal jedním z četných šlechtických sídel Andrássyovců a zůstal jím až do roku 1945.

Harmanecká jaskyňa je kvapľová jaskyňa v Kremnických vrchoch a Starohorských vrchoch pri Harmanci....   Jaskyňa Domica Rožňava Domica je najznámejšou a najdlhšou jaskyňou Národného parku Slovenský kras.

Harmanecká jaskyňa je kvapľová jaskyňa v Kremnických vrchoch a Starohorských vrchoch pri Harmanci.... Jaskyňa Domica Rožňava Domica je najznámejšou a najdlhšou jaskyňou Národného parku Slovenský kras.

Štútovo - prírodné jazero

Štútovo - prírodné jazero


Ďalšie nápady
Pinterest
Hľadať