Pinterest • celosvetový katalóg nápadov

I’m home.

Napsat, co se dělo tomu klukovi, celý příběh. A pak napsat z pohledu matky a jak jí to zkouší vysvětlit. Teoreticky, kdyby to mělo být, že kluk změnil budoucnost/minulost, pak by byla ještě verze tři, což by bylo z pohledu matky, ale bez návratu syna.

625
110

So many great memories here. Beautiful city, nice people, cheap beer :) Prague, Czech Republic -jenpeng

400
40

Еда-Карвинг.

Хризантема из пекинской капусты | Рецепты моей мамы

47
6

Citát od Matky Terezy

6
2

ambiants: IMGP9951 by nkenji on Flickr.

ambiants: “ IMGP9951 by nkenji on Flickr. ”

58
4

the little flowers coming out around

1.5k
315
1

Mother and Baby Icon Set

Mother and Baby Icon Set #GraphicRiver Set of linear silhouettes of mothers and babies includes: one image of mother and baby with hand drawn butterflies, four simple images of mother and baby in different poses. This illustrations can be used in design of printed materials (brochures, invitations, postcards), in site design, etc. No bitmaps, only vector used. Zip file contains editable EPS 10 vector file, AI CS vector file and high resolution RGB Jpeg image. Created: 16December12…

323
47

Inmaculado Corazón de María

451
74
2

Týn Cathedral, Old Town of Prague, Czech Republic

937
98

"Každý obraz bohyně Matky nás inspiruje a zaměřuje naše vnímání vesmíru jako organického, živého a duchovního celku, kterého se lidstvo, Země a veškerý život na Zemi se účastní jako 'její děti'. Vše je společnou tkaninou v jedné kosmické síti, kde všechny manifestace života spolu souvisí, protože se podílí na posvátnosti původního zdroje. "