Karol Dobiaš

Karol Dobiaš

0 followers
·
17 followers
Karol Dobiaš
More ideas from Karol
Na místech, kde se mravenci shlukují, jim připravte netradiční zeleninovou pochoutku. Na kostky nebo plátky nakrájejte celer, osolte ho a posypte mletou skořicí. Uvidíte, že se do pár dní odstěhují. Sůl totiž ze zeleniny vytáhne celerovou vodu, která je samotná hodně aromatická, a skořice tomu dodá ještě větší sílu.

Na místech, kde se mravenci shlukují, jim připravte netradiční zeleninovou…

Ako som sa bez chémie vysporiadala s voškami, larvami a čiernymi muškami na listoch: Funguje to výborne!

Tabákový výluh proti mšicím a molicím skoro na všem.

pour le coin bbq de la petite maison

How To Build An Outdoor Kitchen. Thinking of ways to enhance your backyard? Then build an outdoor kitchen! This is not an over-the-weekend project… it’s going to take a couple of hard weekends to complete. But we’re sure it will be worth the effort .

Solar Food Dryer. Offers more than 10 square feet of drying area and a 6 pound capacity per load. Designed and manufactured here in Oregon by Eben Fodor, expert food dryer and author of The Solar Food Dryer. nice ... going to have to build something like this sometime :) I'm really loving my electric dehydrator

Something to look into: Solar Food Dryer. Offers more than 10 square feet of drying area and a 6 pound capacity per load. Designed and manufactured here in Oregon by Eben Fodor, expert food dryer and author of The Solar Food Dryer.