Zdrave recepty

6 Pins
 4y
Collection by
a glass filled with liquid sitting on top of a wooden cutting board next to flowers
Ranní fresh nastartuje tělo | Albert
the words are written in white on a purple background
Perníkovo-pohánková bábovka
Dnes to bola čistá improvizácia, ale vyšla perfektne.
a bundt cake sitting on top of a white plate next to a pink flowered table cloth
Celozrnná maková bábovka
Ráda peču cokoliv s mákem, protože po tepelné úpravě je mák stravitelnější i pro oslabené trávení. Maková bábovka uspokojí jak touhu po sladkém tak pomůže dodat tělu potřebný vápník. Oslazení si můžeme regulovat přídavkem sladidel, která jsou též alternativní a i nekalorická.
the words are written in white on a green background, and there is an image of a
Cuketové sváteční řezy
Určitě víte a znáte, že se z cukety může upéci i buchta. Zkoušela jsem připravit zdravější podobu této letní a podzimní dobroty, kterou by navíc mohli i lidé s dietním omezením, např. celiatici nebo alergici na laktózu. Vyšla pochoutka, která nám doma okamžitě zachutnala.
several pieces of cake sitting on top of a plate
Jak začít s pečením kváskového pečiva?
Pečivo kynuté droždím již mnoha lidem po zdravotní stránce nemusí vyhovovat a tak se začínáme ohlížet po tradičním způsobu pečení, který používali naši předkové. Příprava „kváskového pečiva“, které je kynuté žitným kváskem, se však trochu odlišuje a je třeba obnovit informace především o přípravě kvásku.
a heart - shaped cake on a plate next to a fork and napkin with flowers
Makový puding
Potřebujete-li zvýšit příjem vápníku ze stravy a přitom už nestihnete přípravu makového mléka, uvařte si puding. Je plný máku, který je vynikajícím zdrojem vápníku. Dezert z máku se může stát chutným a zdravým zpestřením jídelníčku.