Pokojové rostliny

61 Pins
 1y
Collection by
two red poinsettia flowers with green leaves
Vánoční hvězda: Víte, že může nastydnout jako člověk? Podívejte se, jak o ni pečovat
Vánoční hvězda, jak je pryšec nádherný znám, nesmí chybět během vánočních svátků v žádné české domácnosti. Je oblíbena především díky svému výraznému zbarvení, které připomíná klasické barvy Vánoc. Při správném pěstování je vánoční hvězda víceletou květinou. Víte, jak se o ni správně starat?
red flowers with green leaves in the background and text that reads,'petoke kopanity pentass lanceolata '
Pentas: Málo známá pokojová květina, která vykvétá i uprostřed zimy
Pentas patří k velmi málo známým pokojovým rostlinám, které však vykvétají tak krásnými něžnými kvítky, že bychom ho určitě měli poznat blíže. Uprostřed zimy býváme vděční za každý kvítek, který se nám objeví na okenním parapetu, a pentas bývá nejkrásnější od prosince do února.
a pink flower with green leaves in the background and an advertise for living
Pouštní růže je atraktivní pokojovka. Snadno se pěstuje a líbí se jí v paneláku
Adénium, u nás známá spíše jako pouštní růže, se v poslední době stává stále oblíbenější sukulentní pokojovou rostlinou. Jednak díky krásným růžovým a červeným květům a jedinečnému vzhledu, jednak díky faktu, že si libuje v suchých bytech. Líbí se jí hlavně v paneláku. Tahle atraktivní exotická kráska se u vás bude cítit jako doma, když jí zajistíte teplo, světlo a přiměřenou zálivku.
red berries growing on green leaves with the words living above them in english and japanese
Dekorativní aukuba japonská je nenáročná retro rostlina. Jak ji správně pěstovat?
Aukuba japonská (Aucuba japonica), lidově skvrnitý nebo japonský vavřín, je nádherná rostlina. Díky své nenáročnosti a atraktivnosti listů kdysi bývala vyhledávanou rostlinnou dekorací pokojů, zimních zahrad, schodišť a chodeb, zdobila interiéry i výklady řeznictví. Dnes je trochu na okraji zájmu, ale i tak vám poradíme, jak tuhle retro krásku doma pěstovat.
a person holding a potted plant with pink flowers in it and the words living
Nekvetou vám doma rostliny? Potřebují šok!
V přírodě nemají rostliny důvod, aby nekvetly. Pokud vám tedy stávkují u vás doma, asi jim chybí správné impulsy.
a potted plant sitting on top of a window sill with text overlay that reads, 5 cause why is my christmas cactus leaves curling?
Jak na to, aby vánoční kaktus rozkvetl právě na Vánoce?
Vánoční kaktus kvete spoustou půvabných květů v době Vánoc. A i barvy květů – nejčastěji červená, fialová a bílá – se skvěle hodí k vánočním svátkům. Aby nám přesně na Štědrý den vykvetl, musíme mu bezpodmínečně dopřát šest až osm týdnů předvánoční odpočinek. Taky poradíme, jak pečovat o vánoční kaktus, který si koupíme.
a woman holding a potted plant with the words living on it in russian and english
7 pokojových rostlin s léčivými účinky
Všichni víme, že valná část pokojových rostlin je jedovatá. Najdou se ale i ty, které mají léčivé účinky. Po ruce tak můžete mít přírodní přípravky na akné nebo spáleniny či léky, které vám pomohou při nachlazení.
there are many different types of plants on the table and in front of them is an orange sign that says mould purprowy, molte plectanthus
Moud purpurový: Méně známý příbuzný rýmovníku má podobné účinky a vypadá lépe
Moud purpurový, rostlina s podobně blahodárnými účinky jako rýmovník, bývá přes léto pěstována jako balkonová květina, která dokáže během pár týdnů vytvořit na truhlíku bohatý zelený porost. Během zimy však většinou nepřežije teplo a sucho našich bytů. Jak si s tím poradit?
there is a potted plant with flowers in it and the caption says living
Anturie je jedna z nejsmyslnějších pokojových rostlin. Jak se o tuhle exotickou krásku starat
Když je venku nevlídné počasí, doma se můžeme těšit krásou pokojových rostlin. Oku lahodí pohled na kvetoucí exotické anturie, které možná znáte spíše pod českým názvem toulitky. Snoubí v sobě výjimečnost, šarm i smyslnost. Anturie si potrpí na teplo, rozptýlené světlo a vysokou vzdušnou vlhkost. Poradíme, jak se o tyhle nevšední krásky doma správně starat.
a potted plant with pink flowers in it and the words, previsie aficke falky, zvane trailer
Znáte převislé africké fialky, zvané trailery?
V nabídce běžných květinářství se objevují jen velmi zřídka, ale pokud takovou africkou fialku přece jen zahlédnete, zaručeně vás upoutá množstvím květů, které vyrůstají z několika růstových vrcholů. Na pěstování nejsou o nic víc náročné než běžné africké fialky a sehnat je můžete i od zkušených pěstitelů přes internet.
a small cactus with pink flowers growing out of it's leaves in the dirt
Mamilárie patří mezi nejskromnější rostliny. Snadno se pěstují a krásně kvetou
Snad žádné jiné rostliny nevyvolávají mezi pěstiteli tolik protichůdných názorů, jako kaktusy. Jedni pichlavé kopečky milují pro jejich poměrně snadné pěstování, variabilitu i krásné květy. Druzí jim nemohou odpustit pichlavé ostny, které se zapíchnou do prstu i během letmého dotyku. Pokud však trávíte mimo domov delší čas, jsou právě kaktusy pro vás ti nejvhodnější společníci. Pěstování mamilárií zvládnou i začínající kaktusáři.
an image of some fruit and flowers on a table with the words mucenka passiflora
Exotická mučenka má smůlu. Moderní perfektně izolované domy jí nevyhovují
Passifloru neboli mučenku možná znáte z dob svého dětství. Naše babičky ji často pěstovaly v meziokenních prostorách špaletových oken. I dneska se můžete o pěstování mučenky pokusit. Její exotická krása za trochu námahy určitě stojí.
some plants are in white vases with red and green leaves on the top one
Africká kopřiva: Pokojovka nebo balkonová rostlina
Africké kopřivy mívaly ve velké oblibě už generace našich babiček. Pak se na nějaký čas trochu vytratily, aby se vrátily v plném lesku a slávě. Dnes najdete na trhu tolik kultivarů a barevných variací této zajímavé rostliny, až oči přecházejí. Africké kopřivy však můžete velmi snadno šlechtit i sami. Stačí mít na balkoně vedle sebe dvě tvarem listů i barvou odlišné krásky a z jejich včelami opylených semen vypěstujete úplně odlišné jedince.
a red chair sitting next to a potted plant
Pokojovky podle hvězd
Rostlin máme na výběr nepřeberné množství, která z nich se ale pro nás hodí nejvíce? Určitým vodítkem může být i den našeho narození. Přečtěte si, které pokojové květiny vám předurčují hvězdná znamení.
red and yellow flowers with green leaves in front of the words exotica glorioza
Exotickou gloriózu pěstujte přes léto na balkoně
Hledáte nevšední květinu, po které bude zvědavě pokukovat každý, kdo se zadívá na váš balkon nebo terasu? Poohlédněte se po glorióze.