Vánoční dekorace

50 Pins
 1y
Collection by
a man sitting on the floor next to a christmas tree with a baby in his lap
Trendy Vánoc 2022: Jaké jsou letošní barvy a kde sehnat nejlepší ozdoby?
V posledních letech jsme zažívali Vánoce především v úzkém kruhu rodiny, bez návštěv a velkých oslav. Možná si právě proto chceme letos dopřát Vánoce podle svého gusta a možná i podle posledních módních trendů. Dáte tedy přednost klasice, opulentnímu stylu nebo raději udržitelnosti?
an ornament hanging from a christmas tree with the words living diy on it
14 tipů a návodů na vánoční tvoření. Věnce, dárečky i ozdoby na stromek vytvořte z plsti
Hledáte nejvhodnější materiál, ze kterého vyrobíte ty nejkrásnější vánoční dekorace i s menšími dětmi? Nebo se snad hodláte pustit do lepení, šití či vyšívání vánočních ozdob sami? Poohlédněte se po dekorační plsti. Je to materiál, který nadchne malé i velké, je běžně k dostání a práce s ním je velmi snadná. Máme pro vás celou náruč vánočních nápadů, na které můžete plst využít.
three owls are hanging from a tree branch with the words living diy on it
Vánoční ozdoby na stromek z plsti
Vánoce se blíží zatím jen pomalu a děti začínají být netrpělivé. Jednou z možností, jak jim čekání na Ježíška trochu ukrátit, bývá každoroční vyrábění ozdob na stromeček. Máte už doma metry papírových vánočních řetězů? Tak letos zkuste naše roztomilé sovičky z plsti.
ginger cookies with white icing on top and the words, what do you think?
Jak upéct perfektní vánoční perníčky a jak je nazdobit?
S příchodem adventu nastává i čas pečení vánočního cukroví. Jako první přicházejí na řadu medové perníčky, které vyžadují čas na odpočinek, aby byly na svátky připraveny v celé své nadýchané a nazdobené parádě.
a christmas tree made out of pasta is shown in front of two pine trees with the words living diy stromeckz testovin
Dekorativní stromeček z těstovin vyrobíte rychle i s dětmi
Tenhle stromeček neuschne, suchý už je. Vyrobíte ho z těstovin, které připevníte na kužel z papírového talíře. Jednoduchý návod vypadá krásně, a když stromeček pěkně nabarvíte, ani nebude poznat, z jakého materiálu byl vytvořený.
Dnešní děti už si snad sni nedokážou představit prosincové čekání na Ježíška bez adventního kalendáře. Ale ruku na srdce, občas jim tu každodenní drobnost, kousek čokolády nebo malou hračku my dospělí docela závidíme. To napnuté očekávání, tu radost z maličkého dárku. Tak zkuste letos potěšit všechny své blízké a adventní kalendáře pro ně vlastnoručně připravte. Chrismas Cards
10 DIY nápadů na adventní kalendáře pro děti i dospěláky
Dnešní děti už si snad sni nedokážou představit prosincové čekání na Ježíška bez adventního kalendáře. Ale ruku na srdce, občas jim tu každodenní drobnost, kousek čokolády nebo malou hračku my dospělí docela závidíme. To napnuté očekávání, tu radost z maličkého dárku. Tak zkuste letos potěšit všechny své blízké a adventní kalendáře pro ně vlastnoručně připravte.
a white and blue wreath sitting on top of a wooden table next to christmas decorations
Věnec z klubíček: Vánoční dekorace na dveře ze zbytků vlny
Krásně zasněžených Vánoc jsme se už několik let nedočkali. Možná na horách, ale v nížinách? Tam si musíme Vánoce na sněhu připomenout alespoň dekoracemi. Vyrobte si věnec, který vypadá, jako by byl celý ze sněhových koulí! Jednoduchý věnec na dveře vám, na rozdíl od těch z přírodních materiálů, vydrží stále stejně krásný. Neuvadne ani neopadá. A dokonce ani neroztaje!
a box filled with cookies next to christmas decorations
Vánoční dárky nekupujte, ale upečte! Vyjdou vás na pár korun a budete originální
Na Vánoce se všichni určitě moc těšíme, i když s sebou přinášejí i každoroční náročné vymýšlení těch nejkrásnějších a hlavně nejoriginálnějších dárků. A když se k tomu vymýšlení ještě přidá ne úplně plná peněženka, může se problém s dárky jevit jako neřešitelný. Ale pokud se umíte takzvaně postavit k plotně, tedy spíše k troubě, máte po problému. Dárky letos upečte! Máme pro vás několik nápadů, kterými určitě zabodujete.
an open box filled with brown paper and twine wrapped presents on top of a wooden table
10 tipů na originální adventní kalendáře pro děti i dospělé!
Zapomeňte na nudné čokoládičky v nevkusném papíru. Adventní kalendář může mít mnoho podob. Vyrobte si jednoduchý adventní kalendář z obálek, nebo se pusťte do něčeho složitějšího a udělejte si kalendáře, které vypadají jako vánoční stromky nebo nástěnky. Pro gurmety máme i jeden adventní kalendář z vinných lahví.
a table topped with candles and greenery next to a pie covered in pine cones
8 nápadů na adventní věnce tradiční, voňavé i podle poslední módy
Ještě máme pár posledních dnů na pořízení toho nejkrásnějšího adventního věnce. Nebo snad máte doma téměř věčný adventní věnec, který jenom každoročně dozdobíte čerstvými větvičkami? Možná právě nastal vhodný čas, nějaký podobný úsporný model pořídit. Na druhou stranu se do výroby toho nejkrásnějšího adventního věnce můžete pustit i sami. Máme pro vás pár nápadů na věnce věčné, přírodní i lehce extravagantní.
some candles are sitting on a table with greenery around it and the words diy advenini svicen si letos vyrobte sami
Adventní svícen si letos zvládnete vyrobit sami. Máme pro vás jednoduchý návod
Oblíbené adventní věnce často zaberou na stole příliš mnoho místa, a tak se stále častěji setkáváme s prostorově skromnějšími adventními svícny. Pokud patříte k lidem, kteří rádi kutí a vyrábějí nejrůznější dekorace, máme pro vás jednoduchý nápad, jak si takový adventní svícen vytvořit. Nebude vás to stát mnoho peněz, ani času.
an advertisement for the living room with christmas wreaths and evergreen plants in wooden boxes
Vánoce jsou přede dveřmi: Už teď si můžete vyzdobit vstup do domu i zahradu
Víte, jak všichni sousedi i kolemjdoucí poznají, že už se těšíte na Vánoce? Podle vašeho nazdobeného vchodu! Na vstupní dveře pověste krásný věnec, truhlíky na oknech naplňte chvojím a do okem pověste hvězdy. Máme pro vás perfektní tipy na předvánoční výzdobu.
there is a red bow on the top of a christmas tree in front of some potted plants
Blahočet ztepilý, araukárie (Araucaria heterophylla)
Přezdívá se mu stromek pro štěstí a je jedním z mála jehličnatých stromů a jediný blahočet, který zvládá celoročně pobyt v uzavřené místnosti. Pěstování araukárie není nijak složité a má dvě velké výhody. Tato rostlina dokáže výborně čistit vzduch a zároveň není jedovatá, tedy se nemusíte obávat o svou kočku, která občas tak záda ochutnává vše, co vám doma roste v květináči.
an advertisement for living magazine with plants in vases and other items on the table
Vánoce v čistě přírodním stylu, které se obejdou i bez třpytek a pozlátka
Máte rádi přírodní materiály, čisté tvary a obdivujete precizní řemeslné zpracování? Na druhou stranu vám nic neříká složitost, zdobnost, lesk a třpyt? Připravte si Vánoce ve stylu natur, které potěší milovníky tlumených přírodních tónů barev a především jedince s fantazií.
a woman holding a christmas wreath in front of her face with the words diy 2 tip
2 tipy na jednoduché vánoční věnce, které zvládnete vyrobit sami. A za hubičku!
Možná už se začínáte rozhlížet po nabídce vánoční výzdoby a nestačíte se divit, jak takové věnce na vchodové dveře dokážou provětrat peněženku. Tak si nakupte jenom základní materiál a pusťte se do jejich výroby sami. Vážně to zvládnete, nebude to nic složitého.